Svetlovody pre výrobné priestory

Svetlovody pre výrobné priestory

Prívod svetla pomocou svetlovodov sa v poslednom čase stáva alternatívou aj pre osvetlenie výrobných priestorov. Či už je to presvetlenie kancelárií v závode, ale aj presvetlenie veľkých výrobných hál a skladov, kde alternujeme k presvetleniu pásovými, alebo bodovými svetlíkmi.

Tradičné vertikálne okná poskytujú normálne denné svetlo vo vzdialenosti asi 6 metrov od okna. S rastúcou vzdialenosťou od okna klesá aj dosah denného svetla, čo často vedie k svieteniu elektrinou aj počas slnečného dňa. Cez veľké sklené tabule sa miestnosť v horúcich dňoch rýchlo vyhreje, naopak v zime uniká z takýchto priestorov teplo. V jednom i druhom prípade sa neúmerne zvyšuje aj spotreba elektrickej energie na ochladenie, resp. vykúrenie priestorov a tým stúpajú aj náklady.

Svetlovody Sunway Industrial predstavujú moderné, ekologické a ekonomicky výhodné riešenie, ktoré vám umožní využívať prirodzené slnečné svetlo počas celého dňa, 365 dní v roku.

Svetlovody Sunway Industrial máte na výber v 2 veľkostiach, svetlovod s priemerom 56 cm a 78 cm. Veľkou výhodou týchto svetlovodov je možnosť osadenia „do vzduchu“, čím dokážeme napríklad zviesť denné svetlo do stredu výrobnej haly nad pracovisko, na ktorom potrebujeme viac svetla. 

Vieme, že výber svetlovodu nemusí byť ľahká záležitosť, preto vám bližšie informácie o svetlovodch veľmi radi poskytneme telefonicky, alebo mailom.

Kam vieme svetlovod umiestniť?

Naše svetlovody pre výrobné priestory

Sunway 560

Ponúkame na výber rôzne dizajny difúzorov: CUBE alebo APPLE.

Je určený na presvetlenie priestorov až do 25m2 plochy. Osvetlenie obývacej miestnosti, veľkej kuchyne, vysokých priestorov v domácnostiach.

SUNWAY 560 je vhodný na naplnenie normy denného osvetlenia pre pracoviská s vyššou zrakovou náročnosťou. Pri presvetlení kancelárie alebo pracoviska je potrebné zabezpečiť svetelnotechnický posudok.

Dĺžku svetlovodu odporúčame do 9 m.

Sunway 780

Svetlovod s priemerom 775 mm. Ponúkame na výber rôzne dizajny difúzorov: CUBE, APPLE či OPENAIR.

Je určený na presvetlenie priestorov až do 45 m2 plochy. Svetlovod SUNWAY 780 je vhodný na naplnenie normy denného osvetlenia pre pracoviská s vyššou zrakovou náročnosťou. Pri presvetlení kancelárie alebo pracoviska je potrebné zabezpečiť svetelnotechnický posudok.

Dĺžku svetlovodu odporúčame do 20m.

Termoizolačné vlastnosti svetlovodu

Posledných 5 rokov je druhým fenoménom úspora energie a energetická bilancia budovy. Budujú sa energeticky pasívne domy,  kde sa kladie veľký dôraz na prestup tepla cez stavebné prvky. Ku kolaudácii potrebuje staviteľ odovzdať  energetický certifikát.  Difúzor svetlovodu SUNWAY štandardne obsahuje izolačné dvojsklo plnené Argónom. Zároveň máme v ponuke aj prvok Izolway , ktorý dokáže zaabezpečiť systému prestup tepla až na úrovni U = 0,64.

S návrhmi a inštaláciou svetlovodov máme dlhoročné skúsenosti, a preto sa s akýmikoľvek dotazmi a otázkami obráťte na nás, radi ich zodpovieme a poradíme.

Realizované inštalácie našich svetlovodov