Svetlovody pre kancelárie

Svetlovody pre vašu kanceláriu

Svetlovodmi Sunway Office vytvoríte z tmavej kancelárie príjemné pracovné prostredie. Keďže prirodzené denné svetlo priaznivo vplýva na psychiku človeka a podporuje jeho výkon, je pre každodennú prácu vašich ľudí jedinečnou alternatívou umelého osvetlenia. Svetlovodmi Sunway Office získate nielen unikátny zdroj prírodného svetla, ale navyše aj znížite náklady za elektrickú energiu.

Keď využívate kancelárske priestory bez okien a svetlíkov, potom sú svetlovody Sunway Office skvelým riešením. Svetlovod pracuje na princípe zberu denného svetla cez vonkajšiu kupolu a následne jeho prenosu a rozptýlenia do vnútorných priestorov.

Svetlovod v prípade trvalého pracovného miesta môže zabezpečiť dennú zložku svetla podľa normy STN EN 73 0580-1. Denné svetlo naviac vplýva na pohodu zamestnancov, znižuje únavu a vplýva na zdravotný stav zamestnancov, čo sú podstatné parametre, ktoré by nemal zľahčovať žiadny zamestnávateľ.

Pre kancelárske priestory si môžete vybrať z 2 veľkostí svetlovodov Sunway Office, svetlovod s priemerom 56 cm alebo 72 cm.

Pri výbere vhodnej veľkosti svetlovodu do vašich firemných priestorov nás bez váhania kontaktuje telefonicky, mailom alebo cez kontaktný formulár. Radi vám odpovieme na vaše otázky.

Kam vieme svetlovod umiestniť?

Naše svetlovody pre kancelárske priestory

Sunway 560

Ponúkame na výber rôzne dizajny difúzorov: CUBE alebo APPLE.

Je určený na presvetlenie priestorov až do 25m2 plochy. Osvetlenie obývacej miestnosti, veľkej kuchyne, vysokých priestorov v domácnostiach.

SUNWAY 560 je vhodný na naplnenie normy denného osvetlenia pre pracoviská s vyššou zrakovou náročnosťou. Pri presvetlení kancelárie alebo pracoviska je potrebné zabezpečiť svetelnotechnický posudok.

Dĺžku svetlovodu odporúčame do 9 m.

Sunway 780

Svetlovod s priemerom 775 mm. Ponúkame na výber rôzne dizajny difúzorov: CUBE, APPLE či OPENAIR.

Je určený na presvetlenie priestorov až do 45 m2 plochy. Svetlovod SUNWAY 780 je vhodný na naplnenie normy denného osvetlenia pre pracoviská s vyššou zrakovou náročnosťou. Pri presvetlení kancelárie alebo pracoviska je potrebné zabezpečiť svetelnotechnický posudok.

Dĺžku svetlovodu odporúčame do 20m.

Termoizolačné vlastnosti svetlovodu

Posledných 5 rokov je druhým fenoménom úspora energie a energetická bilancia budovy. Budujú sa energeticky pasívne domy,  kde sa kladie veľký dôraz na prestup tepla cez stavebné prvky. Ku kolaudácii potrebuje staviteľ odovzdať  energetický certifikát.  Difúzor svetlovodu SUNWAY štandardne obsahuje izolačné dvojsklo plnené Argónom. Zároveň máme v ponuke aj prvok Izolway , ktorý dokáže zaabezpečiť systému prestup tepla až na úrovni U = 0,64.

S návrhmi a inštaláciou svetlovodov máme dlhoročné skúsenosti, a preto sa s akýmikoľvek dotazmi a otázkami obráťte na nás, radi ich zodpovieme a poradíme.

Realizované inštalácie našich svetlovodov